La Federació / Gala del Tennis Provincial

El passat dissabte 4 de maig, l’Estival El Dorado Resort,  va acollir la XXXIV edició de la Gala del tennis de la Província de Tarragona i Terres de l’Ebre, amb més de 170 assistents de tota la família del tennis de la província de Tarragona. Durant la Gala, com és habitual, es va fer entrega dels guardons als campions, campiones i finalistes del Campionats Provincials Individuals, per equips, del Circuit i del Màster del Circuit d’Hivern, del Circuit Promeses, així com diversos reconeixements especials.

La Gala va comptar amb la presència del Regidor d’Esports de l’Ajuntament de Cambrils, Josep M. VallèsJosep Maldonado, President de la Taula Assessora de l’Esport Català,  Joan Ramon Masip, Delegat Territorial de la FCT a la província de Tarragona i Terres de l’Ebre, de Manel Albiac i Yolanda Giménez, Vocals de la Junta Directiva de la FCT i Jordi Tamayo, President de la FCT.

En la seva intervenció, el Delegat Territorial de la FCT a Tarragona, Joan Ramón Masip, va expressar la voluntat de la FCT de “seguir treballant pel projecte comú del tennis català i, evidentment, per continuar fent créixer el tennis de la província“. Masip es va posar “a disposició dels clubs de la província, juntament amb els dos directius tarragonins de la junta directiva de la Federació, Manel Albiac i Yolanda Giménez”. Per la seva banda, el  President de la FCT, Jordi Tamayo, va voler destacar que la Federació continuarà treballant per estar als serveis dels clubs, tenint en compte els “trets diferencials de cadascun dels territoris així com les diferents necessitats que tenen els clubs catalans“. Tamayo va aprofitar la Gala per comunica oficialment que “el proper mes de setembre al CT Llafranc, es celebrarà el Campionat de Catalunya de Seleccions Provincials Aleví i Infantil“.

GUARDONATS XXXIV GALA DEL TENNIS DE LA PROVÍNCIA DE TARRAGONA I TERRES DE L’EBRE

CAMPIONATS PROVINCIALS INDIVIDUALS 2018

BENJAMÍ FEMENÍ

Campiona         ADRIANA PUJOL LOPEZ (CT Tarragona)

Finalista            EMMA CAMILA STROMMER ZUNINO (CST Cunit)

BENJAMÍ MASCULÍ

Campió             LUIS BRULLES LOPEZ (CST Cunit)

Finalista            BIEL TELLEZ MAS (CT Reus Monterols)

ALEVÍ FEMENÍ

Campiona         RUT ALIAGAS MEJINA (CT Serramar)

Finalista            JÚLIA MARTÍ BARCELÓ (CT Reus Monterols)

ALEVÍ MASCULÍ

Campió             SAMUEL BALFOUR DOMÍNGUEZ (CT Reus Monterols)

Finalista            GENÍS RIBAS ESCODA (CT Tarragona)

INFANTIL FEMENÍ

Campiona         MARINA SAEZ MAÑAS (CT Tarragona)

Finalista            ALBA TAULÉS GIANNI (CT Serramar)

INFANTIL MASCULÍ

Campió             ALEIX POZO GALAN (CT Tarragona)

Finalista            ÍÑIGO VILLACAMPA GOÑI (CT Tarragona)

CADET FEMENÍ

Campiona         ANNA ORTIZ GASCÓ (CT Tarragona)

Finalista            MAR VIDAL CID (CT Tarragona)

CADET MASCULÍ

Campió             ARNAU MIRALLES LOPEZ (CT Reus Monterols)

Finalista            MARIO MONCLÚS MARTIN (CT Tarragona)

JÚNIOR FEMENÍ

Campiona         ANNA DOMINGO GARCIA (CT Tarragona)

Finalista            INGRID MONTSERRAT MONTERO (CT Tarragona)

JÚNIOR MASCULÍ

Campió             ARNAU MIRALLES LOPEZ (CT Reus Monterols)

Finalista            MARIO MONCLÚS MARTIN (CT Tarragona)

ABSOLUT FEMENÍ

Campiona         ANNA DOMINGO GARCIA (CT Tarragona)

Finalista            SONIA POVEDA MARSAL (CT Tarragona)

ABSOLUT MASCULÍ

Campió             ALBERT FREIXAS PALOMINO (C Reus Deportiu)

Finalista            POL DEL CASTILLO MASICH (CT Tarragona)

SÈNIOR +30 MASCULÍ

Campió             JORDI ROIG TOST (CT Reus Monterols)

Finalista            JAUME GIRONÉS CEBRIAN (C Reus Deportiu)

SÈNIOR +40 MASCULÍ

Campió             ALBERT RIUS FORTUNY (CT Reus Monterols)

Finalista            MARCOS PLUVINET DUCH (CT Tarragona)

SÈNIOR +50 MASCULÍ

Campió             JAIME CANELA LOPEZ (CT Barà)

Finalista            GIORGIO ZEPPA DURIGUTTI (CT Reus Monterols)

CAMPIONATS PROVINCIALS DOBLES 2018

BENJAMÍ MASCULÍ

Campions          LUÍS BRULLES (CST CUNIT) – JOAN VALLESPÍ  (CT Tortosa)

Finalistes          ARNAU ESCRIVÀ (CT Reus Monterols) – BIEL TELLEZ (CT Reus Monterols)

ALEVÍ FEMENÍ

Campiones        CARLA MURO (CT Reus Monterols) – LUCIA LOPEZ (CT Reus Monterols)

Finalistes          LAIA SETÓ (CT Tarragona) – ARIADNA GARCIA (CT Tarragona)

ALEVÍ MASCULÍ

Campions          SAMUEL BALFOUR (CT Reus Monterols) – ORIOL TURMO (CT Tarragona)

Finalistes          GUILLEM PLUVINET (CT Tarragona) – DAVID GARCIA (CT Tarragona)

INFANTIL FEMENÍ

Campiones        MARINA SAEZ (CT Tarragona) – CLAUDIA CASAS (CT Tarragona)

Finalistes          PAULA GALLEGO (C Reus Deportiu) – ANNE ROSELL (C Reus Deportiu)

INFANTIL MASCULÍ

Campions          ÍÑIGO VILLACAMPA (CT Tarragona) – ÍKER URRIBARRENS (CST Cunit)

Finalistes          ALEX ZEPPA (CT Reus Monterols) – JOSEP FREIXAS (C Reus Deportiu)

CAMPIONATS PROVINCIALS PER EQUIPS 2018

CLUB TENNIS TARRAGONA CLUB TENNIS REUS MONTEROLS CLUB TENNIS SERRAMAR CLUB GIMNASTIC DE TARRAGONA
Campió Benjamí femení Finalista Benjamí femení Finalista Benjamí masculí Finalista Aleví masculí
Campió Aleví masculí Campió Benjamí masculí Finalista Aleví femení
Finalista Infantil femení Campió Aleví femení Campió Infantil femení
Campió Infantil masculí Finalista Infantil masculí
Finalista cadet femení Campió Cadet femení
Finalista Cadet masculí Campió Cadet masculí
Finalista Absolut femení Campió Absolut femení
Campió Absolut masculí Finalista absolut masculí
Campió Sènior masculí Finalista Sènior masculí

CIRCUIT D’HIVERN TARRAGONA 2018

BENJAMÍ FEMENÍ

1era Classificada           ADRIANA PUJOL LOPEZ (CT Tarragona)

2ona Classificada           SUARINE GARCÍA DEL ÁGUILA (CT Reus Monterols)

BENJAMÍ MASCULÍ

1er Classificat               BIEL TELLEZ MAS (CT Reus Monterols)

2on Classificat               LUIS BRULLES LOPEZ (CST Cunit)

 

ALEVÍ FEMENÍ

1era Classificada           JÚLIA MARTÍ BARCELÓ (CT Reus Monterols)

2ona Classificada           LUCÍA PÉREZ HRUBA (CT Reus Monterols)

ALEVÍ MASCULÍ

1er Classificat               SAMUEL BALFOUR DOMÍNGUEZ (CT Reus Monterols)

2on Classificat               GENÍS RIBAS ESCODA (CT Tarragona)

INFANTIL FEMENÍ

1era Classificada           MARINA SÁEZ MAÑAS (CT Tarragona)

2ona Classificada           CLAUDIA CASAS GASOL (CT Tarragona)

INFANTIL MASCULÍ

1er Classificat               ALEIX POZO GALAN (CT Tarragona)

2on Classificat               JOSEP FREIXAS PALOMINO (C Reus Deportiu)

 

CADET FEMENÍ

1era Classificada           ÀNGELA PÉREZ BARRO (CT Reus Monterols)

1era Classificada           JOANNA MIRALLES CARDONA (CT La Closa

 

CADET MASCULÍ

1er Classificat               MARC BOADA SUBIRANA (CT Tarragona)

2on Classificat               ADAN PARÉS CASAS (CT Reus Monterols)

ABSOLUT FEMENÍ

1era Classificada           ÀNGELA PÉREZ BARRO (CT Reus Monterols)

1era Classificada           ANNA DOMINGO GARCIA (CT Tarragona)

 

ABSOLUT MASCULÍ

1er Classificat               ALBERT FREIXAS PALOMINO (C Reus Deportiu)

2on Classificat               CARLOS SALAS TULLA (CT Andrés Gimeno)

MÀSTER CUP CIRCUIT D’HIVERN TARRAGONA 2018 (1ª CATEGORIA CT TORREDEMBARRA)

BENJAMÍ FEMENÍ

Campiona         ADRIANA PUJOL LOPEZ (CT Tarragona)

Finalista            EMMA CAMILA STROMMER ZUNINO (CST Cunit)

BENJAMÍ MASCULÍ

Campió             JOAN VALLESPÍ GORRITA (CT Tortosa)

Finalista            BIEL TELLEZ MAS (CT Reus Monterols)

 

ALEVÍ FEMENÍ

Campiona         JÚLIA MARTÍ BARCELÓ (CT Reus Monterols)

Finalista            ANNE ROSELL DRAGOMIR (C Reus Deportiu)

ALEVÍ MASCULÍ

Campió             SAMUEL BALFOUR DOMÍNGUEZ (CT Reus Monterols)

Finalista            GENÍS RIBAS ESCODA (CT Tarragona)

INFANTIL FEMENÍ

Campiona         ANNA ORTIZ GASCÓ (CT Tarragona)

Finalista            MARINA SAEZ MAÑAS (CT Tarragona)

INFANTIL MASCULÍ

Campió             ALEIX POZO GALAN (CT Tarragona)

Finalista            JOSEP FREIXAS PALOMINO (C Reus Deportiu)

CADET FEMENÍ

Campiona         JOANNA MIRALLES CARDONA (CT La Closa)

Finalista            ÀNGELA GEBALLI SANCHO (CT Serramar)

CADET MASCULÍ

Campió             MARC BOADA SUBIRANA (CT Tarragona)

Finalista            ADRIÀ BORRALLO PARRA (CT Reus Monterols)

 

ABSOLUT FEMENÍ

Campiona         SANDRA GINÉS DE LA FUENTE (CT Reus Monterols)

Finalista            ANNA DOMINGO GARCIA (CT Tarragona)

ABSOLUT MASCULÍ

Campió             CARLOS SALAS TULLA (CT Andrés Gimeno)

Finalista            JOAN MANEL CARDONA AGUILERA (CT Vilanova)

 

CIRCUIT PROMESES TARRAGONA 2018

ALEVÍ FEMENÍ

1era Classificada           LAIA GONZALEZ MAÑÉ (CST Cunit)

2ona Classificada           PAULA GALLARDO LLERENA (CST Cunit)

ALEVÍ MASCULÍ

1er Classificat               MARC CRUZ MARIÑOSA (CST Cunit)

2on Classificat               GERARD VELASCO PINILLA (CT Cubelles)

INFANTIL FEMENÍ

1era Classificada           MARTINA REQUENA FRANQUÉS (CT Montblanc)

2ona Classificada           NEREA RODRIGUEZ CRISOL (CT Reus Monterols)

INFANTIL MASCULÍ

1er Classificat               PAU BASORA LARRIBA (CT Reus Monterols)

2on Classificat               SEBASTIAN ROMERO CANO (C Reus Deportiu)

 

JUVENIL FEMENÍ

1era Classificada           BLANCA PAGÉS NADAL (CT Montblanc)

2ona Classificada           DELIA JIMENEZ PEREZ DE TUDELA (Golf Costa Daurada)

 

JUVENIL MASCULÍ

1er Classificat               JAUME CRUZ MARIÑOSA (CST Cunit)

2on Classificat               MARC GONZALEZ SUBIAS (CT Salou)

 

MÀSTER CUP CIRCUIT D’HIVERN TARRAGONA 2018 (2ª CATEGORIA CT BARÀ)

BENJAMÍ FEMENÍ

Campiona         ELENA LLAURADÓ BRUNET (CT Serramar)

Finalista            LIDIA LOCUBICHE GUIRAO (CT Vilanova)

BENJAMÍ MASCULÍ

Campió             CRISTIAN SANTOS DOMENECH (CT Tarragona)

Finalista            HUGO BARRIOS COBO (CT Tarragona)

ALEVÍ FEMENÍ

Campiona         LAIA SETÓ SOLÉ (CT Tarragona)

Finalista            ARIADNA GARCÍA CARNÉ (CT Tarragona)

ALEVÍ MASCULÍ

Campió             ADRIÀ SERRA POMARES (CT Tarragona)

Finalista            MAURO CUESTA PEREZ (CT Reus Monterols)

INFANTIL FEMENÍ

Campiona         EULALIA PASCUAL BIOSCA (Sicoris Club)

Finalista            LUCIA CUENCA PASTORA (CT Tarragona)

INFANTIL MASCULÍ

Campió             PAU BOSCH MUÑOZ (CT Tarragona)

Finalista            ARNAU VALLS ABRIL (CT Reus Monterols)

CADET MASCULÍ

Campió             PAU VIDAL FERNANDEZ (Golf Costa daurada)

Finalista            ROGER SOLÉ PEDROLA (C Reus Deportiu)

SUPERTENNIS TARRAGONA
CIRCUIT PROMESES TARRAGONA
CIRCUIT D'HIVERN TARRAGONA
PROVIN

Contacte

Correu electrònic
Representació Territorialtarragona@fctennis.cat
Coordinació esportiva: fran.medina@fctennis.cat

banner-territorial